$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
23. Uluslararası Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali Sona Erdi
  • 28.08.2017
  • 148 kez okundu
Reklam

23. Uluslararası Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali Sona Erdi

Gümüşhane’de Bu Yıl 23.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali’, 15 Temmuz Zafer Meydanı’ndaki Murat Boz konseriyle sona erdi.

Cuma günü Sema Doğan Parkı önünde şenlik meşalesinin yakılmasıyla başlayan ve halk oyunları gösterileri, sünnet şöleni, yöresel yemek yarışması, pestil-köme yarışması, yerel sanatçılarımızın konserleri, şiir dinletileri, Koray Avcı konseri, Ece Seçkin konseri ve gezi programlarıyla Gümüşhaneli hemşehrilerimizin eğlence dolu üç gün geçirmesine vesile olan 23. Uluslararası Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali, üçüncü günün akşamında düzenlenen Murat Boz konseri ve havai fişek gösterisiyle sona erdi.

15 Temmuz Zafer Meydanı’ndaki Murat Boz konseri öncesinde, festivalin kapanış konuşmasında;

Günün 24 saatini Gümüşhane’ye hangi hizmetleri yapabileceklerinin düşüncesiyle geçirdiklerini kaydeden Valimiz Okay Memiş konuşmasında,“Hakikaten hiç boş durmuyoruz ve sizlerin kamu kaynaklarından maksimum oranda faydalanmanız için Sayın Milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, kaymakamlarımızla, muhtarlarımızla gece gündüz çaba sarf ediyoruz. Bunun yanında, 23.’sü düzenlenen Uluslararası Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Festivali gibi siz gençlere yönelik güzel çalışmalara da vesile olmak istiyoruz. Ben bu festivalde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Ercan Çimen Bey ve bütün belediye çalışanları olmak üzere, Valilik personelimize, yaklaşık üç gündür mesai mefhumu gözetmeden sizlerin güvenliğinizi sağlayan emniyet personelimize, sağlık çalışanlarımıza ve festivalde sahne alan bütün sanatçılarımıza, sunucu hanımefendiye ve herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceki yazıyı okuyun:
KELKİT AK PARTİ İlçe Başkanı Akif TURAN Oldu

AK Parti Kelkit İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Yusuf Aydın'ın yerine,Yönetim Kurulu Üyesi Akif Turan  atandı. Gümüşhaneİl Başkanlığı tarafından yapılan...

Kapat