$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Bankalarda Paran Kalmasın
  • 05.03.2017
  • 524 kez okundu
Reklam

Bankalarda Paran Kalmasın

Paranız Bankalarda KALMASIN.

Milyonlarca müşlterinin 10 yıldır hiçbir işlem görmeyen paraları 100 milyon lirayı aştı. Çok kişi hesabındaki paraları unuttu! Sizin de bankada kalan paranız olabilir mi? Bankada kalan para sorgulama ekranını kullanarak saniyeler içerisinde öğrenebilmeniz mümkün!

Paranız var mı kontrol edin! İşte adres.

Bankalarda son 10 yıldır işlem yapılmamış olan toplam para miktarının 115 milyon lira olduğu açıklandı. 10 yıldır herhangi bir işlem yapılmamış olan paralar bankacılık kanunları çerçevesinde unutulduğu olarak ifade ediliyor. Paraların sahipleri tarafından geri alınması için gerek mail, gerek telefon gerekse internet yoluyla çeşitli şekillerde çağrılar yapılıyor. Bu gibi durumların ardından hala çağrıya cevap vermeyen vatandaşların paraları bir süre sonra devlet hesabına aktarılıyor.

Vatandaşlar zaman aşımına uğrayan hesaplarını ilgili bankaların resmi internet sayfalarından 2017 yılının mayıs ayına kadar kontrol edebilecekler. Bankada unutulan parayı kontrol etmek için tıklayınız.

Haziran 2017 itibariyle işlem yapılmamış tüm hesaplar kapatılıp para ve varlıklar devlet hesabına aktarılacak. Başvurular kimlik kartları ile genel müdürlüklerden sorunsuz bir şekilde yapılabilecek.

Önceki yazıyı okuyun:
Kelkit’te Kısa Dönem Erler İçin Yemin Töreni

Gümüşhane Kelkit'te 366.Kısa Dönem Erler Yemin Etti Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı, Kelkit ilçesinde 366. kısa dönem 27 er için yemin...

Kapat