$ DOLAR → Alış: 4,19 / Satış: 4,20
€ EURO → Alış: 5,02 / Satış: 5,04
Sen Kelkit’sin Büyük Düşün!..
  • 22.01.2016
  • 2.137 kez okundu
Reklam

Sen Kelkit’sin Büyük Düşün!..

Sen Kelkit’sin Büyük Düşün!..

Senin Rakibin Yok, Senin Rakibin Sensin Unutma!…  

Başarı çok çalışmakla değil, bilinçli, disiplinli, düzenli ve devamlı çalışmakla mümkündür.  

Spor Kulüplerinde yönetimler gelip geçicidir ama; önden gitmek, önderlik etmek, yönetmek veya bir yönetimi desteklemek yürek ve güç ister. Küsmek, küstürmek kolay iştir. Önemli olan birlikteliktir.Beraberce karar vermek insiyatif alıp onu hayata geçirmektir. Yenilemek bizce; yeniden yönetim oluşturmakdan ziyade, bakış açınızı güncellemek, gelecek için yapılacak işleri plan, proğram yaparak destek ve kaynak oluşturmaktır.

Başarı çok çalışmakla değil bilinçli, disiplinli, düzenli ve devamlı çalışabilmekle yakalanabilir. Doğru yapıyorsanız ancak kazanabilirsiniz. Eğer yanlış başlıyor, yada yanlış yoldaysanız başarıya ulaşmanız asla mümkün değildir. Yola çıkarken kimlerle çıkacağınıza karar verdiyseniz onlarla yola devam etmelisiniz. Kendinize önce bir hedef koymalısınız, sizi bu hedefe taşıyacak bir süre ve o hedefi o süre içerisinde yakalamak için gayret göstermelisiniz.

Koydugunuz hedefi tutturamadığınızda etraftan gelen çatlak seslere kulak vermelisiniz.Ya güven tazelemeli yada görevi bırakmalısınız. Bayrak değişimi zamanı gelmişse onu siz yapmalı, gitmenizi kimse beklemeden siz karar vermelisiniz. Yapılan işleri ve harcamaları şaffaf şekilde yapmalı yeni oluşacak yönetime destek olmak için anlaşılabilir bir dille önce hesap vermeli ve ondan sonra ayrılmalısınız. Kimseyi arkanızdan konuşturmamalısınız.

Kulüp yönetimleri ya paralı insanlardan oluşur yada yürekli insanlardan. Paralı insanlar herşeyi satın alacaklarını düşünür, parayla her işi halledebilecegini düşünürler. Yanlız bu birliktelik çok uzun sürmez ve dağılır, tutunamazlar çünkü çıkar işin içine girince özveri ve saygı kaybolur. Böylece elde edilen başarılarda kaybolup gider. Yürekli insanlar ise yüreklerini ortaya koydukları için kaybederken bile dostluk ve arkadaşlıkları dahada kuvvetleşir birbirlerine kenetlenirler. Bu durumda herzaman başarılı olmak için en büyük etkendir ki; Yakaladıkları başarıve başarılar kalıcı, uzun vadeli olur tekrar tekrar kazanabilirler.

Öncelikle hastalığı teşhis etmek için iyi bir doktora görünmek gerekir. Doktor iyi değilse reçetede yazılı ilaçlar sizi tedavi etmeyecektir. Aksine farklı hastalıklara kapı aralayacaktır.Doğru teşhis nasıl hayat kurtarıyorsa, geleceğe yapılacak uzun vadeli başarılar için önce iyi bir altyapıya ihtiyaç vardır. İşte ancak o zaman sürdürülebilir bir çözüm ve uzun vadeli bir başarı yakalayabilirsiniz.

Sözün özü; Biz Kelkit’li sporseverler olarak öncelikle yapılan yanlışlardan ve tekrarlanan alışkanlıklardan ders çıkartarak bu yola devam etmeliyiz. Önce spora bakış açımızı değiştirmeli, daha sonra bu konuda biz ne yapabilir diye düşünmeliyiz. Yıllardır biz Kelkit olarak sporda başarı sağlıyamadıysak toplu ve tek yürek olamadığımızdandır. Kelkit tek yürek olduğunda ne yapabileceğini herkese göstermiştir.  Önceliklehedefinizi, hedefe gideceğiniz en kestirme yolu iyi analiz etmeli ve çalışmalarınızı ona göre yapmalısınız. Yani öncelikle bilimsel verilerle çalışmalı örnek alacağınız ve uygulayabileceğiniz sisteminizi iyi belirlemelisiniz.

Yakın çevrenizde olan  yönetimleri ve başarıları mercek altına alabilirsiniz. Yönetmekte olduğunuz işin benzerlerini takip etmeli, örnek olabileceğiniz kulüp yönetimleriyle nasıl çalıştıkları hakkında bilgi alışverişi yaparak ikili görüşme yaparak yardım almalısınız. En güzel örnek başarı daha önceden yaşanmış başarılardır.

Mesela nufusu bizden daha az ama spor’a bakış açısı bizden daha farklı olan Torul’un spor dallarında elde ettiği başarılarını araştırabilir, bu başarıyı yakalamak için nereden başlayacağınıza daha iyi karar verebiliriz. Neden acaba; Torul başarıyor’da!.. bizler başaramıyoruz diye kendimizi etraflıca sorgulayarak doğruyu bulabilmek için etraflıca düşünüp birlikte bir çözüm bulmanın yollarını arabiliriz. Herkes kendi adına empati kurabilmeli ve kendini sorgulayabilmelidir. İşte ancak o zaman Kelkit’in spor tarihine damga vurabilecek doğru bir teşhis koyabilir ve başarıyı yakalyabiliriz.

Sonra kulüb yönetimine gelen kişiler gerekli plan projelerini ve hazırlıklarını o günün şartlarına göre yaparak yola çıkmalı hergün bilgisini ve becerisini yenilemelidir. Önce yapılacak işe parasal kaynağın nasıl oluşturulacağını  iyi bilmelidirler. Bu kaynak şahıslarla değil toplumun tüm kesimleriyle birliktelik oluşturularak sağlanmalıdır.

Kesinlikle bizler bizler biliyoruz ki; Kelkit kamoyunun desteğini arkamıza almadıkdan sonra hiçbirşeyi başaramayız. Yönetimler sayıca oluşabilir, fakat yapacaklarınıza, yapmak istediklerinize önce siz inanmalı, sonra hedef kitleyi inandırmalısınız. Bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını bu işin içine çekerek onların duygularına tercüman olabilir elde ettiğiniz başarı  ile kitleleri trübünlere çekebilir kaynak ve taraftar oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız toplantılarla onları bilgilendirmeli ve kendinizi çok iyi anlatmalısınız. Plan ve projenizi varsa ancak başarabilirsiniz, yoksa asla insanları inandırmazsınız. Tek yürek tek ses olabilmek için önce siz inanmalı sonra onları dinleyerek bir çözüm üretmelisiniz. İlçemizde bu işi seven gönül veren kim varsa bu işin içine çekmeli ve yapacaklarınıza onlarında katkı sağlamasına fırsat vermelisiniz. Başardığınızda ben değil, biz başardık demediğiniz müddetçe yakalanan başarıyı asla devam ettiremezsiniz.

Öncelikle içerinizde olan problemleri çözmeli ve daha sonra çok yakınınızda rakip gördüklerinizle ortak noktada buluşup anlaşma zemini aramalısınız.Zıtlaşarak, gücü bölerek değil, güçlenerek yola çıkmak gerektiğini bilmelisiniz.

Eğer Kelkit’te bir değil iki kulübü varsa öncelikle ortak akıl üretmelisiniz. Zaman çok geç olmadan yapılmak istenenler birlikte ve beraberce tasarlanmalı ve güçlerinizi birleştirmelisiniz. Bir defa değil bir kaç defa’da olsa oturup konuşmalı ve bazı fedakarlıklar yapılması gerekiyorsa bunu yapabilmelisiniz.

Geçmişte yaşadıklarımız gelecekte bizlere ışık olmuyor, yön veremiyorsa o zaman siz hiçbirşey yaşamamış boşuna yaşlanmışsınız demektir.

Kelkit Çayı Gazetesi Olarak Diyoruz ki; ”Bizler Kelkit olarak Kelkitli olarak kendi kaderimizi kendimiz çizmeliyiz , bizler bir Torul bir Şiran bir Köse değiliz, onlar yapabilir ama biz mutlaka başarmak zorundayız.”

Kelkit-Çayı-Logo

Etiketler:

Önceki yazıyı okuyun:
Rektör Günaydın Terörü Lanetledi

Rektör Günaydın Terörü Lanetledi Gümüşhane Üniversitesi olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, huzur ve güvenini sarsan, ülke olarak...

Kapat