$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Başkan YILMAZ ”TEMİZ İÇME SUYU İLE VATANDAŞLARIMIZI BULUŞTURMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ.”
  • 13.08.2017
  • 194 kez okundu
Reklam

Başkan YILMAZ ”TEMİZ İÇME SUYU İLE VATANDAŞLARIMIZI BULUŞTURMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ.”

Başkan YILMAZ,’2017 Yılı Yaz Ayında Musluklarımızdan Temiz Su Akacak Demiştik ve Allah’ın İzni İle Bu Sözümüzü Tuttuk.’

İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından 25.06.2014 tarihinde ihale edilenKelkit, Köse grup içme suyu ve içme suyu paket arıtma tesisi yapım işi” sözleşmesi 20.08.2014 tarihinde yapılıp 05.09.2014 tarihinde işe başlanmıştır.

SUKAP kapsamında yapılan bu işin % 50 hibe % 50 ise Kelkit ve Köse Belediyeleri tarafından karşılanmıştır.

Belediyeler arasındaki dağılım: % 90  Kelkit Belediyesi, % 10 Köse Belediyesi’dir. 

PROJE KAPSAMI
Proje kapsamında Kelkit, Köse arasında 25 km isale hattı döşenmiş 2015 yılı içerisinde bitirilmiştir. Ayrıca Kelkit ilçemizde yeni Hastanenin üst kısmında 1500 tonluk bir depo yılanlı tepesinde ise 500 tonluk bir deponun daha inşası bitirilmiştir. Ayrıca Köse ilçesi için 500 tonluk deponun da Kaba inşaatı bitirilmiştir. 2016 yılında tesisin ana deposu olan 3000 tonluk depo ve arıtma tesisinin ana binasını yapımı tamamlanmıştır. Ana bina genelde mekanik aksamla donanımlı olup beton aksamı kıs sürede bitecek duruma sahiptir. 2015 yılında projenin uygulanması etaplarından en önemlisi olan Kelkit Köse arasındaki boruların döşeme işinde ve kamulaştırmaların tamamında belediyemizin yoğun çabaları sonuç vermiştir. Akabinde yüklenici firmanın önü açılmıştır.

Başkan YILMAZ,”Bu bağlamda 2017 yılı yaz ayında musluklarımızdan temiz su akacaktır demiştik ve Allah’ın izni ile bu sözümüzü tuttuk, temiz içme suyu ile vatandaşlarımızı buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.

Basınçlı su nedeni ile kısa süreli su kesintileri olabileceğini şimdiden ifade ederek sizlerin hoşgörüsüne sığınıyoruz.” dedi


Bu vesile ile Kelkit’imizin İçme suyuna kavuşmasında projenin ilk gününden tamamlanmasına kadar desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Bürokratlarımıza, İller Bankası Genel Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Etiketler: / /

Önceki yazıyı okuyun:
Kelkit’te Trafik Kazası: 6 Yaralı

Gümüşhane’nin Kelkit İlçesinde meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. Edinilen bilgilere göre bugün saat 14:30 sularında İlçeye bağlı Öbektaş...

Kapat