$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Çocuklarımız Futbol Adına Umut Vadediyor
  • 23.04.2017
  • 591 kez okundu
Reklam

Çocuklarımız Futbol Adına Umut Vadediyor

Karadeniz Bölgesi Birincisi Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu

İlçemizin başarılı okullarından Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu ilçe halkını gururlandırmaya devam ediyor. Katılmış olduğu okullar arası spor müsabakalarında ilçemizi her yıl başarı ile temsil eden Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu, katılmış olduğu Türkiye Okul Sporları Küçükler Futbol Müsabakalarında Karadeniz bölge birincisi olarak ilçemizi Türkiye yarı finallerinde temsil etmeye hak kazandı.

Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2016-2017 sezonu Okul Sporları faaliyet programında yer alan Küçük Erkekler Futbol Grup müsabakaları 21-23 Nisan 2017 tarihleri arasında Organize futbol sahasında oynandı.

Müsabakalara 11 ilden, 132 sporcu, 22 Antrenör ve 11 idareci katılım gösterdi. 3 grupta oynanan müsabakalar sonunda gruplarını 1.sırada tamamlayan takımlar yarı finallere gitmeye hak kazandı.

Yarı Finallere gitmeye hak kazanan takımlar :

A grubu 1. GÜMÜŞHANE Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu , KELKİT

B grubu 1.SİVAS Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu , MERKEZ

C grubu 1. ANKARA Namık Kemal Ortaokulu , POLATLI

 Küçük Erkekler Futbol Grup Müsabakaları Fikstür

Belediye Başkanımız Ünal Yılmaz’dan Takımımıza Destek Ziyareti

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Ak Parti Kelkit İlçe Başkanı Yusuf Aydın ve Kelkit Şoförler Cemiyeti Başkanı Beyler Kara Giresun’da yapılan Karadeniz Bölgesi Okul Sporları Küçükler Futbol Müsabakalarında takımımıza destek olmak için Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu takım sorumlusu öğretmenleri ve futbolcuları ziyaret ettiler. Yapılan ziyaret ile ilgili olarak Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz: “Gümüşhane’de Minikler Futbol Grup müsabakalarından 1. olarak çıkan Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu öğrencilerini Giresun’daki kampta ziyaret ederek başarılar diledik.İlçemizdeki Gençlerin ve tüm sporcu arkadaşlarımızın maddi ve manevi olarak her zaman yanlarındayız.” dedi.

Giresun’daki müsabakalarda birinci olan takımımız ilçemizi Türkiye yarı finallerinde temsil edecek. Türkiye Okul Sporları Küçükler Futbol Müsabakaları yarı final maçlarını Erzincan’da yapacak olan Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu okul yönetimini, takım sorumlusu öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyor, yapacakları yarı final müsabakalarında başarılar diliyoruz.

Kelkit ilçesi için futbol adına umut vadeden çocukları ve gençleri  gördüğümüz de hepimiz mutluluk duyuyoruz. Trabzon da liseler arası futbol müsabakalarına katılarak Dünya Şampiyonu olan Erdoğdu Lisesi’nin öğrencilerini altyapısına alarak  yetiştiren Trabzonspor, bugün Yusuf Yazıcı, Abdulkadir Ömür gibi genç yıldızları çıkararak bunun meyvelerini almayı başarmıştır. Bizler de çocuklarımızı ve gençlerimizi sahiplenerek oluşturacağımız altyapı organizasyonlarıyla Kelkit’te futbol adına umut vadeden futbolcular çıkarmayı başarabiliriz. İşte bunu başardığımızda takımlarımızın ilçemizi profesyonel düzeyde üst liglerde temsil etme fırsatı olacaktır. Neden olmasın?

 

Etiketler: / / / /

Önceki yazıyı okuyun:
‘Haydi Emice Takımına Sahip Çık!’

19 Nisan Çarşamba günü Kelkit Bel. Hürriyetspor - G. Telekomspor arasında saat 14:00'da oynanacak BAL Play-Out maçında tüm Kelkit halkını...

Kapat