$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
FAKÜLTE İsteğimizi GERÇEKLEŞTİRECEK Adımları Tek Tek Atıyoruz.
  • 06.05.2017
  • 599 kez okundu
Reklam

FAKÜLTE İsteğimizi GERÇEKLEŞTİRECEK Adımları Tek Tek Atıyoruz.

SENATO KELKİT’İ ÖNEMSEDİ

Yeni Açılacak Bölümlerle  500 Öğrenci Daha Kelkite Gelecek.

Gümüşhane Üniversitesi Senato toplantılarını kuruluşundan itibaren ilk defa yeni yönetim ile ilçelerde ’de yapılmasına başlanıldı.

Senato toplantısı Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek başkanlığında Senato üyeleri ile Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda yapıldı.

Gümüşhane Üniversitesi Senato toplantılarını kuruluşundan itibaren ilk defa yeni yönetim ile ilçelerde ’de yapılmasına başlanıldı.

Senato toplantısı Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek başkanlığında Senato üyeleri ile Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda yapıldı.

Kelkit programına senato toplantısıyla başlayan Rektör Zeybek Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirdikleri incelemelerden sonra Kelkit Belediyesi ve Kelkit Kaymakamlığı ziyaretiyle programlarına devam ettiler. Senato toplantısı sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek üç aylık dilimde Gümüşhane Üniversitesi senatosunun almış olduğu kararlarla Kelkit’e ilave yaklaşık 500 öğrencilik bir potansiyeli kazandırdıklarını söyledi.

İlçe merkezlerinde açılacak bölüm ve programların sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Zeybek; “İlçelerimizde açmayı düşündüğümüz bölüm ve programlar, öncelikli bir konularımız arasındadır. Bir taraftan daha fazla öğrenciyi ilimize ve ilçelerimize kazandırmayı amaçlarken diğer taraftan açtığımız bu birimlerin uzun yıllar verimli bir şekilde şehrimize, bölgemize ve ülkemize katacağı değeri önceliyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz 3 aylık dönem içerisinde senatomuzun aldığı kararlarla Kelkit’teki öğrenci sayımıza ilave önemli bir potansiyeli de kazandırmış olduk.

Kelkit’e yeni açılan programlarla yaklaşık 500 öğrencilik katkı sağlandı.

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda I. ve II. öğretim olmak üzere

1-Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü

2-Tapu ve Kadastro Programı,

3-Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü

4-Uçak Teknolojisi Programı, Motorlu Araçlar ve Raylı Sistemler Makine Teknolojisi programı

Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda ise yine I. ve II. öğretim olarak

1-Çocuk Gelişimi Programı

2- Yaşlı Bakım Hizmetleri Programlarını açmaya karar verdik. dedi

Ayrıca bugün almış olduğumuz senato kararıyla Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu bünyemize

1-Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü

2-Organik Tarım Programını ve Veterinerlik Bölümü

3-Laborant ve Veteriner Sağlık Programını kazandırmış olduk. Böylece hali hazırda yaklaşık 600 öğrencisi bulunan Kelkit İlçemizdeki birimlerimizde bulunan öğrenci sayamıza 2017-2018 eğitim öğretim döneminde yeni açılan programlarla birlikte ilave olarak yaklaşık 500 öğrencilik katkı sağlanmış oldu.” dedi.

Kelkit öğrencilerin barınma, güvenlik, her türlü altyapı faaliyetleri için yeterlidir.

Senato toplantısı sonrasında Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz ve Kelkit Belediye başkanı Ünal Yılmaz ile bir araya gelen Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve Üniversite senato üyeleri yükseköğretim açısından ilçenin altyapı faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretlerde yaptığı değerlendirmelerde Kelkit’te öğrencilerin barınmadan güvenliğe her türlü ihtiyaçlarının rahatlıkla karşılanacağını, bu konuda altyapı faaliyetlerinin yeterli olduğunu gördüklerini vurgulayan Rektör Zeybek, ilçenin ihtiyaçlarının farkında olduklarını, hali hazırda açılmasına karar verilen bölüm ve programların sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmesinde ve aynı zamanda geleceğin de doğru bir şekilde planlanabilmesinde İlçe Kaymakamlığının, Belediye Başkanlığının, yerel bürokrasinin ve hatta sade vatandaşın önemli katkılarının olabileceğini dile getirdi.

Etiketler: / /

Önceki yazıyı okuyun:
SİZDE BİZE GERÇEK KUPALARLA GELİN ÇOCUKLAR

İlçemizin başarılı okullarından Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu ilçe halkını gururlandırmaya devam ediyor. Katılmış olduğu okullar arası spor müsabakalarında ilçemizi her...

Kapat