$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
FAKÜLTE’nin Kapısı Aralandı
  • 25.12.2017
  • 443 kez okundu

FAKÜLTE’nin Kapısı Aralandı

Önce 4 Yıllık Fakülte Bölümleri Açılacak.

Bu Bölümün Adı ”UYGULAMALI BİLİMLER Yüksek Okulu” Olacak.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz 4 Yıllık Yüksek Okul Hakkında Kamoyunu Bilgilendirmek için Bir Duyuru Paylaştı.

Gümüşhane’nin en büyük ilçesi konumunda bulunan Kelkit ilçesinin Bayburt, Erzurum Erzincan illerine yakınlığıyla önem kazanan jeopolitik konumunu, gelişmekte olan ticaret ilişkilerini, nüfusunu ve mimariye uygun geniş bir sahasının varlığı göz önünde bulundurulduğunda ilçeye açılması talep edilen 4 yıllık yüksekokulun hem ilçeye hem de Gümüşhane Üniversitesine bir kazanım olacağı düşünülmektedir.

Kelkit altyapı imkânlarıyla açılması planlanan 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okuluna gerekli imkânları sağlayacağı gibi bu Yüksekokulu tercih edecek öğrencilere de maddi ve manevi gerekli desteği sağlayacaktır. Salyazı beldesine yapılması planlanan yeni havaalanı hem öğrencilerimizin ulaşımlarını kolaylaştıracak hem de bölgenin ticari ve turistik yapısına destek verecektir. Bu anlamda Kelkit ilçesi 4 yıllık Yükseköğrenim eğitim imkânları ihtiyaçları için gerekli altyapı ve koşullara sahiptir. Bu imkânlar ışığında Kelkit’e açılacak 4 yıllık yüksekokulun talep göreceği ve uzun süre hizmet edeceği kanaatindeyiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane ili ziyaretinde kendisine iletilen fakülte talebi sonrası verdiği talimatlar doğrultusunda yapılan çalışmalar neticesinde Kelkit’e önümüzdeki dönemde hizmet vermesi planlanan 4 yıllık yüksekokul ve yüksekokul çatısı altında farklı bölümler açılması için çalışmalar başlatılmıştır.

İlçemize 4 yıllık Yüksekokul kazandırılması için her platformda çalışmalar yapan ve bizden desteklerini esirgemeyen Gümüşhane Valimiz Okay MEMİŞ’e, Milletvekillerimiz Hacı Osman AKGÜL ve Cihan PEKTAŞ’a, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim ZEYBEK’e, Kaymakamımız Naif YAVUZ’a, Kelkit Aydın Doğan MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri BALTACI’ya, Kelkit SHMYO Müdürü Doç. Dr. Canan Sancar’a, ‘’Kelkit Fakültesini istiyor’’ Platformuna, STK temsilcilerine, Siyasi parti temsilcilerine, Sivil toplum kuruluşlarına, basınımızın güzide temsilcilerine, saygı değer Kelkit Halkına ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendiye şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Önceki yazıyı okuyun:
‘Kelkit Sucuğu’ Görücüye Çıktı

Üretim Kalitesi Yüksek Olan  'Kelkit Sucuğu'  Seri üretimine başladı. 25 yıldır kasaplık yapan Sinan Aydemir Yıllardır hayalini kurduğu Sucuk üretimi...

Kapat