$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Genç Çiftçi Hibe Desteği Sonuçları Açıklandı
  • 27.06.2016
  • 1.238 kez okundu
Reklam

Genç Çiftçi Hibe Desteği Sonuçları Açıklandı

KELKİT’TE 45 KİŞİYE 30 BİN TL GENÇ ÇİFTÇİ HİBE DESTEĞİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilerin 30 bin liraya kadar hibe alabileceği destek programı için Gümüşhane’de 144 projeye onay verildi. Projelerin toplam bedeli 4 milyon 320 bin TL olarak belirlendi.

Genc-ciftciye-30-bin-lira-hibe

Gümüşhane’de bin 956 kişi müracaat ettiği Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında projesi desteklenecek asil ve yedek kişi listeleri belli oldu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, Gümüşhane’ye 4 milyon 320 bin TL bütçe ayrıldığını ve toplamda 144 adet projeye onay verildiğini söyledi. Onay verilen projelerden 3 milyon 30 bin TL bedelli 101’inin hayvancılık, 1 milyon 290 bin TL bedelli 43’ünün de bitkisel ve diğer üretim olduğunu dile getiren Birşen, “Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu, proje sayılarını ilimizde uygulanan projelerin sürdürülebilirliği, coğrafi yapısı, iklimsel veriler, toprak yapısı, ürün deseni ve ilçeler bazında müracaat edilen proje sayısı göz önünde bulundurularak dağılımını gerçekleştirildi” dedi.

Bakanlığın talimatlarına uygun hazırlanan icmallerin İl ve İlçe Müdürlüklerinde 27 Haziran-1 Temmuz 2016 tarihleri arasında askıya çıkarıldığını belirten Birşen, asil olarak sözleşme imzalamayı hak kazanan genç çiftçilerle 11-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında hibe sözleşmesi imzalanacağını söyledi.

Gümüşhane çiftçisine hazırladıkları projeler için teşekkür eden Birşen, “Projeler ilimiz tarımsal hasılasına ve istihdamına önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

Genç Çiftçi Hibe Desteği almayı hak kazanan başvuru sahibi Asil Listesi için Tıklayınız

Genç Çiftçi Hibe Desteği almayı hak kazanan başvuru sahibi Yedek Listesi için Tıklayınız

Logo-Template-Logo_13-Kurtarıldı

Önceki yazıyı okuyun:
Aygaz Eğitim Tırı Kelkit’te

LPG sektörünün lider kuruluşu Aygaz, müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini artırmak amacıyla bayi çalışanlarını müşteri memnuniyeti, tüketicileri tüpgaz kullanımı konusunda bilinçlendirmeye...

Kapat