$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Gümüşhane’de Teröristlerle Sıcak Temas
  • 04.07.2016
  • 1.042 kez okundu
Reklam

Gümüşhane’de Teröristlerle Sıcak Temas

6 Depo ve Sığınak Tespit Edildi

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyü kırsalında dün akşam terör örgütü mensupları ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Operasyonda teröristlere ait 6 depo ve sığınak tespit edilerek, imha edildi.
van-da-patlama-yarali-askerler-var-7085940Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyü kırsalında dün akşam terör örgütü mensupları ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Operasyonda teröristlere ait 6 depo ve sığınak tespit edilerek, imha edildi.

Önceki gün Yaşmaklı Barajı civarında bir vatandaşın parasını ve yiyeceklerini gasp eden teröristlere operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, dün akşam saat 20.30 sıralarında Alacainek yaylası mevkiinde sıcak temas sağladı.

Edilinen bilgilere göre Kürtün ilçesi yakınlarında bulunan Üçtaş Köyü Alacainek yaylası mevki’inde Güvenlik güçleriyle bir grup PKK’lı terörist arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonucu 1 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi.

2 Teröristin kaçtığı ve kaçan teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi için bölgeye sevk edilen takviye ekipler ile geniş çaplı operasyon başlatıldığı öğrenildi.

Çatışmanın ardından sabahın ilk ışıklarında yapılan arazi taramasında teröristlere ait 6 depo ve sığınak tespit edilirken, buralar güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Vali Okay Memiş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada geçtiğimiz ay Torul ilçesi Harmancık köyü yakınlarında 2 şehit verildiğini hatırlatarak, o olaydan sonra sürekli arama ve tarama faaliyetlerinin devam ettiğini vurguladı.

Bu kapsamda dün akşam Kürtün ilçesi kırsalında sıcak temas sağlandığını dile getiren Memiş, “Faaliyetlerimiz devam ediyor. Güvenlik birimlerimiz olay yerinde yaklaşık 6 tane depo ve sığınaklarını tespit etti. Tespit edilen sığınaklarda yaşam malzemeleri ve bir takım örgütsel doküman ele geçirildi. Onları imha ediliyor. Çalışmalar o bölgede devam ediyor. Sığınak ve depoları tespit etmemiz önemli. Güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Jandarma Bölge Komutanlığımıza, Gümüşhane Jandarma Alay Komutanlığı’na, diğer asker personelimize ve Polis Özel Harekat personelimize teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi bu mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.
Logo-Template-Logo_13-Kurtarıldı

Önceki yazıyı okuyun:
Gümüşhane’de Teröristlerin Araç Gasbettiği İddiası

İşte Detaylar... Gümüşhane’nin Torul ilçesinde terör örgütü mensubu olduğundan şüphelenilen bir grup gece yarısı köy yolunda araç gasp ederek kayıplara karıştı....

Kapat