$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
Kelkit Devlet Hastanesi’nde Tomografi ve Rötgen Cihazı Hizmete Girdi
  • 28.12.2017
  • 231 kez okundu

Kelkit Devlet Hastanesi’nde Tomografi ve Rötgen Cihazı Hizmete Girdi

 Gümüşhane’nin Kelkit  ilçesinde, Devlet Hastanesi’nde yeni cihazlar hizmete girdi.

Radyoloji bölümünde artan taleplere ek olarak 5.Dijital çift dedektörlü röntgen ve Tomografi cihazı alınarak hastaların hizmetine sunuldu. Hastane de doktorların hastalara tanı koymada radyolojinin en önemli klinik dal olarak yaygın ve etkin kullanımıyla ve yeni teknolojik gelişmelerin klinik yararlılığını da göz önünde tutarak hastalıkların tanısal aşamalarında hastalara faydalı olmak ve aynı zamanda insanlığa katkı sağlamak amacı ile en son teknolojik Tomografi ve Röntgen cihazı hizmete girdi. Ayrıca görüntüleme merkezinde çekilen Radyolojik filmler HBYS sistemi ile online olarak evden ve cepten doktorlar tarafından anında izlenerek sonuca en kısa sürede ulaşılmaktadır.

Kelkit Devlet Hastanesine alınan yeni cihazların ardından Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz,” Kelkit  Devlet Hastanemizin yeni tomografi ve röntgen ünitesi hizmete açıldı.Emeği geçenlere teşekkür  ederim.” diyerek duyurdu.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Birisi!.. ”FAKÜLTE’mi” Dedi. E M İ C E

Teşekkür Mesajı Kelkit Fakültesini İstiyor Platformu ''İlçemize 4 yıllık Yüksekokul kazandırılmasında emeği geçen, Başta Kelkit Belediye Başkanımız Ünal Yılmaz'a,Gümüşhane Valimiz...

Kapat