$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Kelkit Hayvan Pazarı Bölgenin Parlayan Yıldızı
  • 04.03.2017
  • 765 kez okundu
Reklam

Kelkit Hayvan Pazarı Bölgenin Parlayan Yıldızı

Kelkit Hayvan Pazarı Bölgenin Parlayan Yıldızı

Doğu Karadeniz Bölgesinin en büyük canlı hayvan satış pazarı olan Kelkit modern canlı hayvan satış pazarı havaların ısınması ve mevsim normallerine gelmesi ile birlikte bölgemizin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

Kelkit hayvan satış pazarı, çevre il ve ilçelerden gelen canlı hayvan satıcılarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Büyük ve küçük baş tüm canlı hayvan cinslerinin alım-satımının yapıldığı yer olan Kelkit hayvan satış pazarı komşu illeri Giresun, Bayburt, Trabzon, Erzincan’a hizmet vermenin yanı sıra  Erzurum, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan, Van, Rize, Artvin, Samsun, Sivas İllerine de hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyor.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz konuyla ilgili olarak ”Bölgenin en büyük ve modern hayvan pazarı olan Kelkit Hayvan pazarımız havaların mevsim normallerine gelmesi ile birlikte bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.” dedi.

Doğu Karadeniz Bölgesinin en büyük canlı hayvan alım ve satımının yapıldığı, bölgemizin büyük ve işlek hayvan pazarı durumundaki Kelkit hayvan pazarı, alım-satım için her geçen gün daha fazla kişiyi ağırlıyor. Modern bir işletme olan Kelkit hayvan pazarı, hayvan barınakları, indirme bindirme rampaları, hayvanlarını geceden getirenler için konaklama yerlerinin yanı sıra lokanta, çay ocağı gibi dinlenme yerlerinin de bulunduğu modern bir pazar olarak Türkiye’nin bir çok bölgesinden gelen hayvan satıcılarına ev sahibliği yapıyor.

Kelkit’te Hayvancılıkla uğraşan bir çok vatandaşında cumartesi günleri kurulan hayvan pazarında alım-satım yaparak geçimini sağladığı bilinmektedir.

Kelkit modern canlı hayvan satış pazarı Kelkit belediyesinin vermiş hizmet ve elaman destekleriyle günden güne cazibesi artmakta olan pazar yeri bir çok sektöründe önünü açmıştır. İlçe ve Köylerde ot, saman ve yem ürünlerinin ekilip satılması da ayrı bir pazarın oluşumunu sağlamıştır.

Önceki yazıyı okuyun:
Dere Kenarı Temizlik Çilesi

Kelkit Belediyesi temizlik ekipleri, baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizin genel temizliğinin yanı sıra dere kenarlarındaki dik yamaçların da temizliğini...

Kapat