$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59
‘Kelkit Sucuğu’ Görücüye Çıktı
  • 25.12.2017
  • 168 kez okundu

‘Kelkit Sucuğu’ Görücüye Çıktı

Üretim Kalitesi Yüksek Olan  ‘Kelkit Sucuğu’  Seri üretimine başladı.

25 yıldır kasaplık yapan Sinan Aydemir Yıllardır hayalini kurduğu Sucuk üretimi ile ilgili ilk adımı attı ve imal ettiği sucukları halka tanıttı.

Güvenilir ve titizlikle hazırlanan ‘Kelkit Sucuğu’  yüzde yüz dana etinden üretilmektedir. Kelkit Sucuğu adı altında üretimine başlandığı günden itibaren vatandaşın ilgi odağı oldu.

İşletmeci Sinan Aydemir ise; ”Ben 25 yıldır kasaplık mesleğini icra ediyorum. Sucuk üretimi yıllardır özlemini çektiğim bir hayalimdi ve çok şükür bu hayalim şimdi gerçek oldu. Kelkit Sucuğu çok kaliteli bir sucuktur. İlçemizin zengin florasından elde ettiğimiz ürünlerle beslediğimiz hayvanlarımızdan elde ettiğimiz sucuğu satışa sunuyoruz. İçerisinde dana eti ve kuzu eti vardır, başka hiçbir katkı maddesi yoktur. Zaten bizim Kelkit halkına da böyle kaliteli ürün yakışır. ”ifadelerini kullandı.

Kelkit Çayı gaztetesi Olarak Bizde,”Sinan kardeşimize bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ederiz. üretimini gerçekleştirdiği ve Kelkit adına bir marka oluşturarak ürettiği sucukları gönül rahatlığı ile tüketiyoruz. Hepsinden daha önemlisi kendi beslediğimiz hayvanlarımızdan üretilen sucuğu bilerek tüketiyoruz.  Kelkit Sucuğunu Adını biz duyursakta tadı ancak yemeden anlaşılmaz.” Hadi Afiyet Olsun…

Kaynak: Haber Kelkit

 

Önceki yazıyı okuyun:
Hayvancılıkta E-reçete Dönemi Başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren hayvan sağlığında kullanılan ilaçların reçete edilmesinde e-reçete sistemine geçiyor. E-Reçete...

Kapat