$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59
Kelkit’li Hayvanseverlerden Sokak Hayvanları İçin Eylem
  • 18.12.2017
  • 213 kez okundu

Kelkit’li Hayvanseverlerden Sokak Hayvanları İçin Eylem

Kelkit Sosyal Yardımlaşma Gönüllüleri tarafından organize edilen hayvan hakları savunucuları sokak hayvanlarına yönelik şiddetin ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için Kelkit Küçük Camii önünde eylem yaptı

Hayvan hakları savunucuları, sokak hayvanlarına yönelik şiddetin ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için Kelkit Küçük Camii önünde eylem yaptı. Onlarca ellerinde döviz ve pankartlarla katıldığı eyleme bazı vatandaşlar hayvanlarıyla birlikte katılarak destek verdi.

Ülke genelinde sokak hayvanlarına yönelik şiddetin ve kötü muamelenin önüne geçilmesi için hayvan hakları savunucuları tarafından başlatılan kitlesel eylemin bir parçası da Kelkit Küçük camiii önünde yapıldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ve çok sayıda hayvanseverin katıldığı eylemde, mevcut 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili yapılacak yasal düzenlemelerin STK, Baroların Hayvan Hakkı Komisyonları, akademisyen ve bilim adamları ile birlikte şekillendirilmesinin önemine vurgu yapıldı. Özellikle hayvana şiddet ve kötü muameleye hapis cezasının acilen getirilmesi istendi. Bazı vatandaşlar ellerinde dövizle eyleme katılırken, bazıları ise hayvanlarıyla katılarak eyleme destek verdi.

Eyleme katılanlar, sokak hayvanlarının fotoğraflarını ve “Kelkit Sokak Hayvanlarına sahip çıkıyor, Araba altında hayvanlar ölmesin ,hayvanlar için fren yap” yazılı pankartlar taşıdı.

Kaynak:haberkelkit.com

Etiketler:

Önceki yazıyı okuyun:
Gümüşhane’de Organik Arıcılık Gelişiyor

Türkiye’nin en zengin endemik bitki çeşitliliğine sahip illerinden olan ve kimyasal ilaç ve gübrenin en az satıldığı il olan Gümüşhane’de...

Kapat