$ DOLAR → Alış: 4,59 / Satış: 4,61
€ EURO → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
KELKİT’TE BİR İLK….. EMEKTAR SPORCULAR İÇİN ‘FUTBOL ŞÖLENİ’ DÜZENLENDİ
  • 09.09.2017
  • 388 kez okundu
Reklam

KELKİT’TE BİR İLK….. EMEKTAR SPORCULAR İÇİN ‘FUTBOL ŞÖLENİ’ DÜZENLENDİ

TEŞEKKÜRLER   EMİCE 
Şimdi İnandık Ki; ‘O SENE, BU SENE’
 
‘Emektar Sporcular Komitesi’ ve Kelkit Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği FUTBOL ŞÖLENİ’nde 1954 yılında kurulan spor kulübümüz Kelkit Gençler Birliği ve sırasıyla Kelkit Güneş Spor,Kelkit Spor,Kelkit Hürriyet Spor,eski emektar futbolcular bir araya gelerek bir ilke imza atıldı.
Kelkit’te bir ilk olan Emektar Sporcuların Jübile Programı Kelkit’te futbolun ne kadar önemsendiğini birdaha görmemizi sağlamıştır.
Yaşlısından gencine tribünlerde yer alması kardeşlik ve dostluk adına güzel görüntülerdi.Yapılan bu organizasyonda ilçemizde geçmiş yıllarda Kelkit’te spora katkı sunan futbol oynayan emeği geçen insanların yer aldığı karma jübile maçı oynandı. Fotoğraflar çekildi plaketler takdim edildi.
Kelkit Belediye Başkanımız Ünal YILMAZ, yaptığı konuşmada;”Sporun dostluk, kardeşlik olduğunu ve Kelkit’te spora ve sporcuya herzaman önem verdiklerini bunuda yapılan icraatlarla gösterdiklerini. Yapılan bu organizasyonda Belediye olarak yer almanın çok önemli olduğunu ve bunun ilk olarak yapılmasının ise ayrı bir haz olduğunu. ‘Herşey Kelkit İÇİN‘ ‘Biz Hep Birlikte Kelkit’iz‘ diyerek yola çıktıklarını bu güzel ilçemizin her alanda önde ve öncü olmasını dileyerek ve isteyerek görev yaptıklarını, Kelkit Belediye Hürriyet Spor’un BAL liğinde bulunduğunu çok iddalı bir takım olacağını ve Kelkit futbolseverlere keyif alacakları musabaklar seyrettireceklerini.. O SENE, BU SENE olur inşaallah diyerek K.B. Hürriyetspor yönetim kurulu, teknik heyet  ve futbolcularınına başarılar diledi.”
 
Kelkit Kaymakamımız Naif YAVUZ‘da konuşmasında ;”Kelkit’te  futbola verilen önemi bugün yapılan bu organizasyonla daha iyi anlamış bulunuyorum. Emektar futbolcularla futbol oynamanın ayrı bir değer olduğunu düşünüyorum. Görev yaptığım heryerde sporun ve sporcunun yanında olduğunu. Bal liğinde ilçemizi temsil eden Kelkit Belediye Hürriyetspora maddi ve manevi desteklerinin devam edeceğini ‘O SENE, BU SENE‘ olsun isteriz.” dedi.
Emektar futbolcular tertip komitesi adına söz alan Serdar GİRİFTİNOĞLU ise şöyle konuştu;” Kelkit bir futbol şehri olduğunu birdaha göstermiş oldu.1954 yılından bu zamana kadar çok güzel etkinlik ve başarılara imza atılmıştır. Kelkit bugün burada bir ilke daha imza attı bu organizasyonun baş tertipleyicisi ve fikir babası olarak bulunmanın gururunu yaşıyorum. Sloganımız gayet açık ve nettir, ‘Kötülerin kazanması için, iyilerin hiçbirşey yapmaması lazım‘ diyerek iyi ve güzel şeylerin içinde olmanın ve burada yediden yetmişe herkesin gönlüne hoş gidecek atmosferi, yaşayıp ve yaşatmanın çok gurur verici bir durum olduğunu gördüm.”
Bu organizasyonda emeği geçen Başta Kelkit Belediye Başkanımız Ünal YILMAZ‘a, Kelkit Kaymakamımız Naif YAVUZ’a Kelkit Belediye Hürriyetspor Yönetim Kurulu ve Teknik heyet adına Kulüp Başkanı Yaşar NAS’a verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederim. Kelkit Belediye Hürriyetspora başarılar dileyerek ‘O SENE, BU SENE‘ olmasını en içten duygularımla istiyorum.” dedi.
Kelkit futbol tarihi çok eskilere dayanır 1954 yılında kurulan ve renkleri yeşil beyaz olan Kelkit Gençler Birliği çok kez ilklere imza atmıştır.Türkiye nin ilk kadın futbol takımlarından Filiz Spor (İzmir) 1978’de kurulmuştur. Kelkit Gençlerbirliği ile dostluk maçı yapmıştır.Maç Kelkit’te çataklar mevkinde oynananmış oynanan  maçı Kelkit Gençler Birliği  2-0 kazanmıştır. O gün ki kadro da
 elim bir trafik kazasında Kelkit Belediye Başkanı iken kaybetiğimiz Rahmetli  Belediye Başkanımız Adnan AKTAŞ’ta bulunmaktadır.
Eksik olan çok şey olsada bu zamana kadar yapılmayan geçikmiş olan bir etkinlik hayata geçirilmeye çalışılmıştır.Kelkit bir futbol kentidir. Belki son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi futbola ilgi azalmış olsada, Kelkit Belediye Hürriyetspor yeni kulüp binasında Başkan Ünal YILMAZ’ın destek ve gayretleri doğrultusunda kurumsal bir kimlik kazanmıştır. Futbolcuların konaklayabildikleri 30-35 kişiye hizmet sunan yemekhane, yatak odaları, dinlenme salonu, çayocağı, mutfak ve duşlar bulunmaktadır. Ayrıca  herkese açık Kulüp lokalinde liğ ve avrupa maçlarının izlenebildiği nezih bir ortam sağlanmıştır.
Bizde Kelkit Çayı Gazetesi Olarak;”Bu organizasyonda emeği geçen katkı sunan ve bu organizasyona katılarak eski günleri bizlere tekrar hatırlatan tüm futbolcu abilerimize, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen ‘Emektar Sporcular Komitesi’ne Belediye Başkanımız Ünal YILMAZ’a, Kaymakamımız Naif YAVUZ’a, Komite Başkanı Serdar GİRİFTİNOĞLU’na,Hürriyetspor Kulübü Başkanı Yaşar NAS’a, bu FUTBOL ŞÖLEN’ni Düzenleyerek Kelkit’te bir ilke imza attıkları için,
1954 ‘ten bu zamana kadar KELKİT’te yaşatılmaya çalışılan SPOR ve yetiştirilen SPORCULAR adına teşekkür ederiz.
Önceki yazıyı okuyun:
Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta Kılınacak?

Kurban Bayramına sayılı günler kala ''Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta Kılınacak?'' sorusunun yanıtı merak edilmeye başladı.Diyanet İşleri Başkanlığı, bayram namazı...

Kapat