$ DOLAR → Alış: 4,25 / Satış: 4,27
€ EURO → Alış: 5,09 / Satış: 5,11
Kelkit’te Erlerin Yemin Töreni Heyecanı
  • 26.08.2017
  • 141 kez okundu
Reklam

Kelkit’te Erlerin Yemin Töreni Heyecanı

Kelkit’te kısa dönem askerleri için ilçe spor salonunda yemin töreni düzenlendi. Kelkit’te ikinci kez düzenlenen yemin törenine Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz,Kaymakam Naif Yavuz,Alay Komuntanı Albay Cezayir Danışan ve İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, eğitimlerini tamamlayarak acemilikten usta askerliğe geçen erler hep bir ağızdan yemin etti.Yemin töreninden sonra birliğe erken gelen ve eğitimlerde başarılı olan askerlere Kaymakam  Naif Yavuz tarafından hediyeler verildi.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, “Kelkit ilçe spor salonumuzda düzenlenen yemin töreninde Mehmetçiklerimizi gururla izledik. Şanlı bayrağımız ve namus olarak nitelendirdiğimiz silah üzerine el koyarak gür sesleriyle içtikleri andımız, askerlik hayatları boyunca en zor koşullarda bile onlara yol gösterecektir. Askerlerimiz asla unutmamalıdırlar ki, ‘mazisi şanla ve şerefle dolu asil Türk milletinin evlatlarısınız. Görevinizi yerine getirmek için muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.’ bu duygu ve düşüncelerle Yemin Törenini tamamladık.”dedi.

Yemin töreninin ardından katılımcılar kokteylde bir araya gelirken, aileler de yemin eden askerlerle hasret giderdi.

Etiketler:

Önceki yazıyı okuyun:
Gümüşhane’de Festival Coşkusu 23 Yaşında

Gümüşhane Valiliği ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen ve üç gün boyunca devam edecek olan 23. Gümüşhane Uluslararası Kuşburnu, Pestil, Lültür...

Kapat