$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
Kelkit’te Geri Dönüşümün Adı ‘Haddesan’
  • 11.12.2017
  • 471 kez okundu

Kelkit’te Geri Dönüşümün Adı ‘Haddesan’

Geri Dönüşüm Makinesini Kendi İmal Etti… Her Türlü Atığı Ülke Ekonomisine Kazandırıyor.

Kelkit’te faaliyet gösteren geri dönüşüm firması ‘Haddesan’ çöpten kazanılan geri dönüştürülebilir plastik atıkları işleyerek tekrardan ekonomiye kazandırdı.Kendi yapmış olduğu projeyi hayata geçirerek doğamızı kirleten plastik atıkları toplayarak hem Kelkit’in çevresinin temiz ve nezih bir ortama kavuşmasında öncülük yapıyor.Hem de Toplanan plastik atıkların geri dönüşümünden hem ülke ekonomisine hemde Kelkit ekonomisine katkı sağlıyor.

HADDESAN Plastik Geri Dönüşüm İşletme sahibi Hasan AY yaptığı açıklmada.” İşletmemiz kurulduğu günden bu yana aralıksız faaliyet göstermektedir. Geri Dönüşüm tesisinde tonlarca malzemenin geri dönüşümünü sağlıyoruz. Plastik, metal, cam gibi doğaya karışımı uzun yıllar süren ve doğal çevreyi etkileyen atıklar çöp yerine geri dönüşümünü sağlıyoruz.” dedi.

Hasan AY ”Artık Kelkit’ten dış piyasalara giden paralarımızın önünü keserek,dış piyasaları ilçe ekonomisine çekmeye başladık. Bu projemiz Kelkit’te ilk olması bizleri ayrıca sevindirmektedir. Herkes konuşur, biz yapar ve işletiriz. Durmak yok yeni projelerle ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

 Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 30 ton geri dönüşüm malzemesi Geri Dönüşüm Tesisimizde işlenmiş olup paketlenerek ülke ekonomisine tekrar kazandırılmak üzere Mersinin Tarsus ilçesinde bulunan geri dönüşüm fabrikasına yollanmıştır.

Kelkit Çayı Gazetesi Olarak” Haddesan  Plastik Geri Dönüşüm Tesisi sahibi Hasan AY’a bu güzel projesinden dolayı tebrik ediyoruz. İlçe ve ülke ekonomisne yaptığı katkılardan dolayıda kendisine teşekkür ediyoruz.”

 

 

 

 

Etiketler:

Önceki yazıyı okuyun:
Şehidimiz Var Kelkit

Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi Kaş Köyü nüfusuna kayıtlı  Astsubay Üstçavuş Arif Özer Görevi başında geçirdiği beyin kanaması sonucu GATA’ya sevk edilmişti, on...

Kapat