$ DOLAR → Alış: 4,10 / Satış: 4,11
€ EURO → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
Kelkit’te Kuran Kursları Törenle Açıldı
  • 13.06.2017
  • 395 kez okundu
Reklam

Kelkit’te Kuran Kursları Törenle Açıldı

Gümüşhane-Kelkit’te yaz kuran kursları açılışı için tören düzenlendi. Açılış töreni, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, İlçe Müftüsü Selim Şahin, kurs hocaları, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Kelkit küçük cami önünde gerçekleştirilen törende minik öğrenciler Kur’an ve hadisler okudu.Programda bir konuşma yapan Kelkit İlçe Müftüsü Selim Şahin,

Mübarek Ramazan ayının  bu gününde, Kur’an’ın indirildiği bir ayda çocuklarımızı Kur’an’la buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulların kapanması ile birlikte tatile dinlenmeye geçen yavrularımızın zihin dünyaları, ruh alemleri, alemleri yaratan yüce Rabbimizin kitabı Kur’anı Kerim ile buluşacak. Masum yavrularımızın tertemiz fıtratlarını Kur’an’la buluşturacağız. Burada bütün cami ve Kur’an kurslarımız da 12 Haziran’da başlayan yaz Kur’an kursları 19 Ağustos’a kadar devam edecek.Şahin yaklaşık 110 kurslarımıza bin 750 öğrencinin katılacağını yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerin Kur’an meali, itikat, ibadet, siyer ve ahlak dersleri alacaklarını da sözlerine ekledi.

Şahin, “Din görevlileri Yaz Kur’an kurslarına gelen öğrencilere Kur’an eğitiminin yanı sıra dini bilgiler, hadis ezberleme, Kitap okuma, Oyun, sportif faaliyetler vb. etkinliklerle kursların bir tatil havasında geçmesini sağlayacak. Hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Yaz kuran kursları açılış programı, çocukların dua etmesi ve şeker dağıtımı ile sona erdi.

 

 

 

Etiketler:

Önceki yazıyı okuyun:
Çakırkaya Manastırı, Turizme Kazandırılacak

Gümüşhane-Şiran ilçesine bağlı Çakırkaya köyünde, 13 ve 15. yüzyıllar arasında yapıldığı tahmin edilen ve yaklaşık olarak 65 metre yüksekliğe sahip...

Kapat