$ DOLAR → Alış: 4,19 / Satış: 4,20
€ EURO → Alış: 5,02 / Satış: 5,04
Kelkit’te Parklar İsimleriyle Ölümsüzleşti
  • 09.05.2017
  • 523 kez okundu
Reklam

Kelkit’te Parklar İsimleriyle Ölümsüzleşti

Kelkit Belediye Meclisi, ilçe sınırları içerisinde bulunan ve Kelkit Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan dört parka Ali Metin Tokdemir, H.Yasin Işıldar, Fatih Parkı ve Muhsin Yazıcıoğlu isimlerini verdi.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmazın yaptığı açıklamada “Gelişen teknoloji ve bilgisayar oyunları nedeniyle evlerine kapanan çocukları ait oldukları parklara çekmeyi amaçlayarak, yeni parklar inşa ettik. Ayrıca İlçedeki çocuk parklarında bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının yanında oyun ekipmanlarının da modernizasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Değerlerine, mahalle kültürünün yaşatılmasına önem veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bizlerin zamanında sokaklar ve parklar çocuk sesleri ile çınlarken, sokak oyunlarıyla eğlenip, sağlam temelli arkadaşlıklar ve dostluklar kuruluyordu. Şehirleşmenin ve kontrolsüz yapılaşmanın sonunda çocukların nefes alacakları alanlar ne yazık ki azalıyor.

Çocuklarımızın ekrana bakarak saatler geçiren, asosyal bir nesil olarak yetişmesini önlemek adına çocuk parklarımıza önem veriyor, bakımını yapıyor, yenilerini oluşturuyor ve çocuklarımızın keyifli zaman geçirmelerine olanak tanıyoruz. Parklara verdiğimiz isimlerle de bilinçli bir toplumun yetişmesine vesile olmayı hedefliyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Etiketler:

Önceki yazıyı okuyun:
Çanakkale RUHU Gelecek Nesillere İLHAM Olsun

Kaymakamımız Sayın Naif Yavuz,Belediye Başkanımız Sayın Ünal Yılmaz'ın ve öğrenci velilerimizin katılımı ile Gümüş Kentin Altın Çocukları Projesi kapsamında İlçemizde...

Kapat