$ DOLAR → Alış: 4,59 / Satış: 4,61
€ EURO → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
KOSGEB’in KOBİ’lere Özel faizsiz kredi Sonuçları Açıklandı.
  • 02.03.2017
  • 467 kez okundu
Reklam

KOSGEB’in KOBİ’lere Özel faizsiz kredi Sonuçları Açıklandı.

KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL faizsiz kredi ödemeleri başlıyor. Başbakan Binali Yıldırım, 460 bin işletmeye kredi verme işleminin başlayacağını duyurmuştu. Kredi faiz desteğinden yararlanmak için KOSGEB’e başvuru yapan 540 bin 999 işletmeden 460 bin 167’si bu haktan faydalanacak.


Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) 50 bin TL’lik faizsiz kredi verecek. 20 Şubat’ta başvuru süreci biten KOSGEB kredileri desteği ile ilgili işlemler devam ediyor.

   http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/     

Başbakan Binali Yıldırım, bu hafta partisinin grup toplantısında konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.KOSGEB aracılığıyla KOBİ’lere gerekli şartları sağlamaları durumunda 3 yıl vadeli, faizsiz 50 bin liraya kadar kredi verileceğinin geçen hafta ilan edildiğini belirten Yıldırım, 460 bin 167 işletlemeye bu krediyi verme kararı aldıklarını, kredi verme işlemlerinin de başladığını söyledi.

Yıldırım, “Bu bağlamda esnafa, küçük işletmelere yaklaşık 11 milyar lira nakit kaynak sağlıyoruz. Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna göre 20 bin ile 50 bin lira arasında değişiyor. İlk yıl ödeme yok, geri kalan 2 yılda da faiz yok, aldığın parayı ödüyorsun, eşit taksitlerle. 50 bin liraya kadar olan sıfır faizli kredinin ağırlıklı olarak ihtiyacı olan küçük esnafa verilmesi sağlanıyor” dedi.

Kaynak: Yenişafak

 

Önceki yazıyı okuyun:
Doğu Karadeniz’de Evlenme ve Boşanma İstatistikleri

Doğu Karadeniz'de 2016 yılının evlenme ve boşanma rakamları açıklandı. Evlenme ve boşanma da bir önceki yıla göre azalma yaşandı. Doğu...

Kapat