$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Kürtün Ravza-i Mutahhara Camisinde Örnek Uygulama..
  • 02.03.2017
  • 548 kez okundu
Reklam

Kürtün Ravza-i Mutahhara Camisinde Örnek Uygulama..

Gümüşhane’nin Kürtün ilçe merkezinde bulunan Ravza-i Mutahhara Camiinde örnek bir uygulamaya imza atılıyor.
Caminin girişine konulan bir sehpa üzerinde henüz açılmamış yeni çoraplar bulundurulurken, çorapları kirli veya ıslak olan veya hiç çorabı bulunmayan vatandaşlar bu yeni çoraplardan ücretsiz alıp kullanabiliyor.

Cami görevlileri ve hayırsever cemaat üyeleri tarafından getirilip cami girişine bırakılan çoraplar ile ilgili cami cemaati tarafından yapılan açıklamada, “Camimiz ilçemizin en büyük ve en kalabalık cemaatine sahip olan camisi. Cemaat ve cami görvlilerinden gelen talep üzerine bu şekilde bir uygulama başlatıldı. Paketi açılmamış çoraplar bazen cemaat içerisindeki bir hayırseverce bazen cami imamı, müezzini bazen de uygulamadan faydalanan vatandaşlar tarafından getirilip giriş kapısının önüne bırakılıyor. Arzu eden, çorabı ıslak veya kirli olan ski çoraplarını çöpe atıp yeni çoraplardan ücretsiz olarak alıp giyiyor. Böylece namazını, ibadetini yapıp çıkıp gidiyor. Zengin, fakir herkesin başına gelebilecek, herkes için geçerli olabilecek durumlar karşısında çözüm üretilmiş oluyor. Çorabı alıp hayır yapan memnun, çorabı giyip giden memnun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Çorapların yanında “Çorabı olmayanlar veya ıslak olanlar ücretsiz olarak bu çorapları alıp giyebilir” yazılı notun bulunduğu uygulama memnuniyetle karşılanırken vatandaşlar duyarlı ve örnek uygulama nedeniyle başta İlçe Müftülüğü olmak üzere Cami İmamı, müezzini ve cemaate teşekkür ediyor.

Kaynak: Gümüşkoza

 

Önceki yazıyı okuyun:
O Belgeyi Almak İçin Artık Nüfus Dairesine Ya da Muhtarlığa Gitmeyebilirsiniz..

İkametgah belgesinde e-Devlet dönemi başladı. Vatandaşların en fazla talep ettiği belgeler arasında yer alan ikametgah evrakı artık e-Devlet üzerinden alınabilecek....

Kapat