$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
Kelkit Kuru Fasulyesi Markalaşma Yolunda
  • 05.10.2017
  • 153 kez okundu
Reklam

Kelkit Kuru Fasulyesi Markalaşma Yolunda

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ve  İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu ile “Kelkit Kuru Fasulyesini markalaştırılması” ve marka değerinin arttırılması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kelkit kuru fasulyesinin etli ve şeker kuru fasulye çeşidi olup Kelkit Kuru Fasulyesi yemeklerde çok lezzetli ve kolay pişimi ile ün yapmış İlçeye özgü organik yöresel bir ürün olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Anadolu Ajansı muhabirleri ile bir araya gelen başkan Yılmaz ve Bahadır Nasuhbeyoğlu Kelkit Fasulyesinin Marka değerinin arttırılmasını ve ilçeye değer kazandırmasını hedeflediğini belirtti.

Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmazın yaptığı açıklamada; “Kelkit Kuru Fasulyesini markalaştırmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Marka değeri ülke sınırlarını aşan bu özel ürün Kelkit ismiyle bütünleşiyor. Son yıllarda organik ürünlerin de üretildiği yerlerden biri olan Kelkit ilçemiz kuru fasulyesi de meşhur. Kelkit kuru fasulye Kelkit’te yetişen etli ve şeker kuru fasulye çeşididir. Lezzeti ve doğallığıyla aranan bir ürün olan Kelkit Kuru fasulyesi, yapılan birçok yöresel yemeklere lezzet katmaktadır. Bu değeri markalaştırmak olmazsa olmazımız.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: / / / / /

Önceki yazıyı okuyun:
KALP KRİZİ KELKİT’İN KORKULU RÜYASI OLDU

KALP KRİZİ SONUCU MÜCAHİT KARDEŞİMİZ'DE ARAMIZDAN AYRILDI Kelkit'in sevilen simalarından genç işadamı Mücahit Cangül , (37) dün öğlen saatlerinde işyerinde...

Kapat