$ DOLAR → Alış: 5,86 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
Sefer Bizden…
  • 13.10.2019
  • 92 kez okundu

Sefer Bizden…

SEFER BİZDEN…
Fahrettin Köseoğlu 13.10.2019

                Öncelikle belirtmek isterim ki, Türk yurdunda Müslüman olarak dünyaya geldiğimiz için Rabbimize Hamd olsun. Taşıyabilen bir topluluk için bu büyük bir şereftir.  Düzmece tarihleriyle çocuklarına vatan sevgisi aşılamak isteyen onlarca millete bakınca, asırlarca kılıcını bir neşter edası ile kullanmış bir milletin efradı olmak yine ve yeniden koltuklarımızı kabartıyor.  Yürüdüğünde yeri titreten, Kükrediğinde göğü titreten, saldırdığında düşmanı titreten ordumuz yine Mazlumların ve Mağdurların dahası Müslümanların yakın gelecekte başlarına örülmek istenen büyük bir belayı bertaraf etmek için Allah Allah nidaları ile Meydana inmiştir.

                Yaklaşık kırk yıldır başımıza bela olan bir illetin kökünü kazımak için aslan parçalarımız yeniden sefere çıkmıştır. Türkün paslı kılıcı kınından çıkmıştır artık. Bu saatten sonra orasını burasını tartışacak, aslan paçalarımızın bu seferini anlamsızlaştıracak polemiklere girmeyecek ve topyekun dualarımızla onlara destek olacağız tabi ki.

                Akif in’de dediği gibi “kimi Hindu kimi yamyam kimi bilmem ne bela” şiirinde anlatılanlar yeniden tecelli etmiş. Düşman bu sefer farklı bir bayrak ve farklı bir kimlikle karşımıza dikilmiştir. Topladığımız leşlere bakınca onlarca farklı milletin itlerinin hep bir arada olduklarını net bir şekilde görüyoruz. Sırp’ın keskin nişancıları, İrlanda’nın fedaileri, Almanın Nazileri, Ermeni’nin intikam timleri ve daha bilmem ne bela… Ordumuzu yıpratmak hatta yenmek için toplanmışlar.

                Eminim ki Fatih İstanbul’u kuşattığında sosyal medya olsaydı, yer yerinden oynar ve “Hıristiyanların Kalesi” elden gidiyor diye naralar arşa yükselirdi. Eminim ki Alparslan Malazgirte girdiğinde Dünyanın kalanı bu durumdan rahatsız olmuştu ve başaramaması için bildikleri bütün duaları etmişlerdi. Ve yine eminim ki, Kurtuluş ordumuz Mustafa Kemalin önderliğinde işgal güçlerini topraklarımızdan süpürüp attığında Dünya Medyası bunu bütün şiddetiyle kınamış, birçoğu silah satışını kesmiş, bir o kadarı da Ekonomimizi batırmakla tehdit etmiş hatta bunu denemişti. Ancak biz biliyoruz ki yapılan işten rahatsız olanın kimliği bize istikametimizin doğruluğunu gösterir.

                 İşte bu sebeptendirki Kelkit’li anaların yüreği kuş olup Suriye’ye  uçmuştur ve Kelkit’li onlarca yiğit şu anda orada Ya Şehit ya da Gazi olmak için çarpışmaktadır. Dualarımız ve Temennilerimiz Askerimizledir. Allah yar ve yardımcıları olsun. 

Ben de bu şiirimi orada çarpışan aslanlarımıza armağan ediyorum

VATAN

Kanını üstüne dökmeden Vatan,
Dememiş toprağa bilesin atan
Taş değil senin şu göğsünde atan
Cevheri cehennem narı gibidir

Kıtalar şehrimdir denizler gölüm
Ben ölsem benden de yavuzdur dölüm
Kâfirin ürperip korktuğu ölüm
Başımda hafif bir ağrı gibidir

Boynunu bükerse şu Kızıl bayrak
Durmasın dalında titresin yaprak
Uğruna can verip düştüğüm toprak
Anamın yumuşak bağrı gibidir

Fahrettin Köseoğlu 13.10.2019

Önceki yazıyı okuyun:
‘Gümüşhan’ Yeni Klibini Yayınladı

Kelkit'imizin güzide sanatçılarından Gümüşhan adıyla bilinen Ali Keskin 'Haberim Yok' parçası için çektiği klibi sevenleri ile paylaştı Hemşerimiz Gümüşhan seslendirdiği...

Kapat