$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54
ŞEHİR İÇİ Dolmuş Taşımacılığı İhalesi’ne İptal Kararı
  • 26.01.2018
  • 45 kez okundu
Reklam

ŞEHİR İÇİ Dolmuş Taşımacılığı İhalesi’ne İptal Kararı

Belediye ŞEHİR İÇİ Dolmuş Taşımacılığını Tümden İptal Edebilir.

Kelkit Belediyesinin şehir içi dolmuş taşımacılığı ihalesine karşı Erzincan İdare Mahkemesinin verdiği yürütmeyi durdurma kararına yapılan itiraz Erzurum Bölge İdare Mahkemesince reddedildi.

Kelkit Belediye Başkanlığı tarafından şehir içi dolmuş taşımacılığı için 24 Kasım 2017 tarihinde ihale yapıldığı, ihaleye karşı mevcut hatların sahipleri olan 7 kişi tarafından, Avukatları Ali Haydar Dereli vasıtasıyla iptal davası açılmış ve ihalenin yürürlüğünün durdurulması istendiği kaydedilmişti. Bu talebi inceleyen Erzincan İdare Mahkemesi de, talebi kabul ederek ihale günü olan 24 Kasım 2017 günü jet bir kararla yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Bu gelişmelerin ardından Kelkit Belediye Başkanlığı bir üst mahkeme olan Erzurum Bölge İdare Mahkemesi 2. idari Dava Dairesine itiraz etmişti. İtiraza mahkeme heyeti ret kararı verirken kararlara itiraz edilemeyeceğini bildirdi.
yayımlanan konu ile ilgili Gümüşkoza’nın sorularını cevaplayan Av. Ali Haydar Dereli müvekkillerinin bu anlamda 10 yıllık emeklerinin olduğunu kaydederek, “Bu emeklerin yok sayılmasını önlemek için Kelkit Belediyesine karşı ihalenin iptali davasını açtık. Bu iptal davasının ardından yürütmenin durdurulması kararı aldık” dedi.

Kelkit Belediye Başkanlığı tarafından Erzurum Bölge İdare Mahkemesi 2. idari Dava Dairesine itiraz edildiğini belirten Dereli, “Kelkit belediyesinin itirazını değerlendiren mahkeme heyeti, verilen kararların doğru olduğunu ve zaten 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununa 6545 sayılı Kanunun 18. Maddesi ile eklenen hükümle yürütmenin durdurulması talebine ilişkin olarak verilecek kararlara itiraz edilemez olduğunu karara bağladı” diye konuştu.

Gelinen aşamada yapılan ihalenin yürürlüğü durdurulduğunu hatırlatan Dereli, “Belediyenin taraflarla anlaşması ve hak sahiplerinin mağdur edilmemesi en uygun yol olarak görünmektedir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gümüşkoza

Önceki yazıyı okuyun:
Haydi Emice “Kelkit” İçin Oy Kullanmaya

Belediye Başkanları Birliği tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye’nin 7 bölgesinin en beğenilen büyükşehir belediye başkanı, büyükşehir ilçe belediye başkanı, il belediye...

Kapat