$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36
Kelkit Marka Kent Olma Yolunda
  • 19.01.2018
  • 194 kez okundu
Reklam

Kelkit Marka Kent Olma Yolunda

Kelkit iki yeni Mahalleyle (Ahmet Yesevi ve Yunus Emre) büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Kelkit Belediyesinden yapılan açıklamada “Nüfusun ve kentleşmenin her geçen gün katlanarak arttığı ilçemizde çoğalan yapılaşmaya yönelik yeni imar yolları açarak kentin farklı alanlara doğru gelişmesine, konutlaşmasına ve büyümesine olanak sağlıyoruz.

Bir ilçenin gelişmesinin ilk adımlarının yeni imar yollarının açılmasıyla başladığını çok iyi biliyoruz. Böylelikle yeni mahalleler, sokaklar, apartmanlar derken yeni bir yaşam alanı ortaya çıkıyor. Yine bu alanlarda iş yerleri, marketler açılıyor ve ilçe farklı alanlara doğru gelişme gösteriyor. Kelkit yapılaşma ve konut artışı ile inşaat sektörü yönünden Gümüşhane’nin en önemli ivme gösteren ilçeleri arasında yer alıyor.

Gelişime ve daha da büyümeye açık, tercih edilen bir ilçe olan Kelkit’te yapılaşma hızla artış gösteriyor. Belediye olarak bizde yeni imar yollarını açarak ilçenin gelişimine en büyük katkıyı sağlıyoruz. Ekiplerimiz mevcut imar planlarında yol olarak görünen ancak açılmamış yolları imara ve şehirleşmeye uygun, planlı bir şekilde açıyor. İmar planlarında bulunan yollar açılarak vatandaşların ulaşım alternatifleri çoğalıyor ve mahallelerde yeni yerleşim alanları oluşuyor.

Mahallerimizde yeni açılan imar yollarına Belediyemiz Fen İşleri ekipleri dağ malzemesi, elek altı malzemeyle doldurup silindirler aracılığı ile sıkıştırarak zemini sağlamlaştırıyor. Ardından yollar, üzerine yapılacak sıcak asfalt, beton, taş parke gibi üst yapı çalışmalarına hazır hale gelmiş oluyor.” ifadelerine  yer verildi.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Elektrikli Battaniye Az Kalsın Faciaya Neden Oluyordu

Gümüşhane’de kısa devre yapan elektrikli battaniye az kalsın faciaya neden oluyordu. Özcan Mahallesi, Süleyman Sungurlu Sokakta yaşayan Bal ailesi önceki...

Kapat